psyh.09
psyh.09
psyh.09
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

psyh.09

Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppe 2009. a astunud psühholoogiatudengite foorum
 
PealehtPealeht  Logi sisseLogi sisse  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  

 

 matemaatika

Go down 
+5
Marko Proover
helinavara
kristiina
Helandes
kärt
9 posters
AutorTeade
kärt




Postituste arv : 12
Join date : 29/09/2009

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: matemaatika   matemaatika EmptyEsm Okt 05, 2009 1:54 pm

usina õppurina asusin juba nädalavahetusel mata ülesannete kallale.
reaalainetes täiesti andetu inimesena osutus pöördmaatriksite
arvutamine ülesandes 11.19 minu jaoks ilmvõimatuks. kas keegi oskaks
seletada, kuidas seda arvutatakse?
Tagasi üles Go down
Helandes

Helandes


Postituste arv : 10
Join date : 29/09/2009
Age : 52
Asukoht : Haapsalu

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyEsm Okt 05, 2009 8:27 pm

sama siin. Võtsin peale pikka pusimist mõtte ergutamiseks isegi väikse napsu - aga ei midagi. Imestan siin endamisi, et see tunnis nii kerge ja arusaadav oli matemaatika Icon_biggrin
Tagasi üles Go down
http://www.suuresobraklubi.ee
kristiina

kristiina


Postituste arv : 8
Join date : 29/09/2009
Age : 35
Asukoht : Tallinn

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyTeis Okt 06, 2009 6:58 pm

Asi on tegelikult lihtsamast lihtsam... matemaatika Icon_biggrin
nimelt,vaadake kõigepealt definitsiooni-maatriksi pöördmaatriksiks nimetatakse niisugust maatriksit,mille korutis maatriksiga A võrdub ühikmaatriksiga.

Sellest järeldub et kui maatriks korrutada oma pöördmaatriksiga siis tulemuseks on ühikmaatiks.Ja me kõik teame juba mis on ühikmaatriks-maatriks mille peadiagonaali elemendid on ühed ja kõik ülejäänud elemendid on nullid.
Seega, korrutage ülesandes antud maatriksid üksteisega(seda juba oskate ju teha) ja kui vastuseks on ühikmaatriks siis need ülesandes antud maatriksid ongi teineteise pöördmaatriksid.
Asi on tegelikult lihtne:)
Tagasi üles Go down
kärt




Postituste arv : 12
Join date : 29/09/2009

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyTeis Okt 06, 2009 7:54 pm

tänud! proovin nii! Smile
Tagasi üles Go down
helinavara

helinavara


Postituste arv : 8
Join date : 30/09/2009
Age : 38
Asukoht : Rakvere

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyLaup Dets 05, 2009 6:14 pm

matemaatikas tuleb 19. detsembril eksam ja ma praeguste teadmiste juures kukun seal kolinal läbi. mis arvate mõttest kui saaks järgmisel nädalal pärast loenguid kokku ja keegi tark, näiteks Marko, aitaks selgitada. mis arvate?
Tagasi üles Go down
kärt




Postituste arv : 12
Join date : 29/09/2009

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyLaup Dets 05, 2009 6:57 pm

ma olen samas seisus mis helina, seega olen väga selle idee poolt. ja noh - markole ja teistele tarkadele lohutuseks - inimene ise õpib kõige paremini just siis, kui ta kellelegi selgitab. Smile
Tagasi üles Go down
Marko Proover

Marko Proover


Postituste arv : 17
Join date : 28/09/2009

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyPüh Dets 06, 2009 11:24 pm

pöördmaatriksi leidmiseks olen kasutanud valemit A astmes -1= 1/det(A)xA astmes T(algebraline teisend).
Ühise õppimise vastu pole mul midagi, ise asi palju ma abiks saan olla. Sellist enesekindlust, et kõik on ime lihtne, mul küll ei ole. Tuleb üheskoos erinevate ülesannetega algus lahti teha ja edasi ainult lahendada, lahendada, lahendada,... Tuletiste ja muu selle uue kraamiga, pole mul aega olnud tegeleda.
Keegi tore inimene vòiks ka koha välja mõelda, kus õppida.
Oma eksami jätan jaanuari.
Tagasi üles Go down
Triin

Triin


Postituste arv : 11
Join date : 28/09/2009
Age : 42
Asukoht : Võrumaa Antsla vald

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyPüh Dets 06, 2009 11:49 pm

Mina teen ka eksami jaanuaris, aga õppida oleks kõvasti vaja- hetkel on asi veel väga segane.. kahe käega koosõppimise poolt!!
Kohta ehk oskab mõni Tartu inimene paremini soovitada...
Tagasi üles Go down
Merlenya




Postituste arv : 22
Join date : 29/09/2009
Age : 48
Asukoht : Wonderland (Tartu:D)

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyEsm Dets 07, 2009 5:07 pm

Kõige rahulikum ja ehk ka kohaseim koht õppimistegevuseks oleks ülikooli raamatukogu. See on mingi 21 või 22-ni lahti... Ainult, et siis peavad kõik osaleda tahtjad lugejaks registreeruma, mis pole muidugi ka teab mis keeruline protseduur.
Mina, matemaatikaloll, küll tuleks seminarile, eriti arvestades, et eksamist läbi saamist lähen 1. korda üritama juba detsembris...Smile
Ja sellel meie "seminaril" võiks kõik vajaminevad tarkuseterad ühele-kahele lehele välja kirjutada (mingid teesid ja valemikesed jm.staff), et siis seda eksamil hea ja kompaktne oleks kasutada...

Merle
Tagasi üles Go down
helinavara

helinavara


Postituste arv : 8
Join date : 30/09/2009
Age : 38
Asukoht : Rakvere

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyTeis Dets 08, 2009 5:22 pm

teeks siis reedel pärast loenguid ülikooli raamatukogus? või natukene hiljem, et jõuaks söömas käia vms.
kas lugejaks saab kohapeal registreeruda?
kes on tulemas?
Tagasi üles Go down
kärt




Postituste arv : 12
Join date : 29/09/2009

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyTeis Dets 08, 2009 5:24 pm

peaks saama küll kohapeal registreeruda. ja olen tulemas. Smile
Tagasi üles Go down
annealamets

annealamets


Postituste arv : 8
Join date : 29/09/2009
Age : 38
Asukoht : Tallinn

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyTeis Dets 08, 2009 6:18 pm

OI, mul nii kahju, et ei saa osaleda, oleks ikka vaja olnud küll. Aga kahjuks laekun Tartusse alles laupäevaks.
Tagasi üles Go down
Merlenya




Postituste arv : 22
Join date : 29/09/2009
Age : 48
Asukoht : Wonderland (Tartu:D)

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyTeis Dets 08, 2009 6:58 pm

Mina tulen ka... Ksenja on ka "matemaatikatark" (muidu tark ka) - nad võiks siis Markoga üksteise alla seletada:) Ja meil on neid "tarku" kindasti veelgi.
Tagasi üles Go down
Ksenia

Ksenia


Postituste arv : 6
Join date : 19/10/2009
Asukoht : Tallinn

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyTeis Dets 08, 2009 8:40 pm

Kallid inimesed Smile
Tänud sellise tunnustuse eest, aga mul, ausalt öeldes, pole veel midagi tarka ette kanda - eelmine kord kaotasin mõtte pärast loengu 1. tundi. Üritan reedeks midagi lugeda, aga kuna reedel on ka etoloogia ja eesti keel, siis äkki sobiks laupäev paremini?
Tagasi üles Go down
Merlenya




Postituste arv : 22
Join date : 29/09/2009
Age : 48
Asukoht : Wonderland (Tartu:D)

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyNelj Dets 10, 2009 3:48 am

Etoloogia arvestus on vist minu arvates pühapäeval enne tunnetuspsühholoogiat, sest seal on täpselt 45 minutit etoloogiat.. Aga raudpoltkinde ma muidugi ei ole, sest reede on ka vist jah, mingi tunnine loeng, aga arvan, et see on arvestuseelne konsultatsioon juhuks, kui kellelgi on küsimusi.
Tagasi üles Go down
Marko Proover

Marko Proover


Postituste arv : 17
Join date : 28/09/2009

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyNelj Dets 10, 2009 4:47 am

Rääkisin Raivo Männiga, arvestust saab teha nii reedel, kui pühapäeval. Ei ole mingit kontsultatsiooni.
Tagasi üles Go down
helinavara

helinavara


Postituste arv : 8
Join date : 30/09/2009
Age : 38
Asukoht : Rakvere

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyNelj Dets 10, 2009 5:48 pm

ja Raivo Mänd soovitas arvestusele tulla reedel. ei põhjendanud, miks.
teeks esimese nö matemaatika seminari reedel ülikooli raamatukogus kell 18.30?
sest eksam juba järgmisel laupäeval ja ehk ühe õhtuga ei saa kõik läbi võetud ja ehk tahame laupäeval veel kokku saada ja matemaatikat teha või laupäeval kodus teha ja siis reedel arutada vms Smile kõik selleks, et saaks selle matemaatikaga järgmisel laupäeval ühele poole.
Tagasi üles Go down
kristiina

kristiina


Postituste arv : 8
Join date : 29/09/2009
Age : 35
Asukoht : Tallinn

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyNelj Dets 10, 2009 7:32 pm

Kirjutan siis siia ka Markole....(ma sulle maili saatsina aga ei tea kas sa kätte said?)
Ma tegin hoti keskkonda ühe konto, kuhu saab laadida üles koduseid ülesandeid.....kas sa oled sellega tegelenud? Oleks palju lihtsam kui igaleühele eraldi saata, siia saaks siis lingi üles panna ja igaüks saak siis ise vaadata.Kui sul aega on siis oleks hästi tore ,kui sa paneksid üles kõik ellmised kodused tööd, siis saaksid kõik soovijad kontrollida või sealt šnitti võtta kuidas asju lahendada Smile

Parimatega, Kristiina
Tagasi üles Go down
Marko Proover

Marko Proover


Postituste arv : 17
Join date : 28/09/2009

matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika EmptyNelj Dets 10, 2009 9:02 pm

On olnud nii kiire ja ülesanded said selleks ajaks juba kõigile soovijatele saadetud. Ise enesest on see hoti asi hea idee, aga selleks vajan nápunäiteid, kuis toimetada. Hea meelega jätaks selle reede õhtusse.
Hea oleks ikka, kui reedel tuleks raamatukokku ka keegi, kes asju matem. terminites selgitada oskaks, sest ma vòin lahendada, aga selgitus oleks umbes nii: see siit ja see sealt...
Tagasi üles Go down
Sponsored content





matemaatika Empty
PostitaminePealkiri: Re: matemaatika   matemaatika Empty

Tagasi üles Go down
 
matemaatika
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» matemaatika 13.11
» Kirves matemaatika eksam
» matemaatika kodused tööd- Marko lahendused :)

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
psyh.09 :: Kool :: Eksamid ja kodused tööd-
Hüppa: